Otváranie materských škôl

Materské školy otvorí Karlova Ves rovnako pre deti rodičov zo záchranných zložiek a pre rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu.

Od pondelka 8. marca sa otvoria materské školy na uliciach Adámiho 11, Ľudovíta Fullu 12, Majerníkova 11 a Pod Rovnicami 1. V každej triede bude max. 12 detí.

Viac informácií poskytnú rodičom riaditeľky kmeňových materských škôl. Aj v prípade materských škôl platí, že rodič predloží škole čestné vyhlásenie, že nemôže vykonávať prácu z domu a že aspoň jeden z rodičov má negatívny výsledok testu na Covid-19.
Mestská časť Bratislava-Karlova Ves pri čiastočnom otváraní škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti vychádza z rozhodnutia ministerstva školstva č. 2021/10079:2-A1810 zo dňa 2. 3. 2021 a je v súlade s uznesením vlády č. 122 z 28. 2. 2021, s dôrazom na obmedzenie mobility a možnosťou zachovania predškolskej a školskej dochádzky 1. stupňa základných škôl pre deti zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce.